top of page

Yurtdışından bazı etkin Facebook grupları

Bubölümde sizlere LoOkum’un aktif takip ettiği ve kullanıcılarımızdan gelen etkin bazı Facebook gruplarını paylaşacağız. Farklı ülkelerden ve kategorilerden seçtiğimiz facebok gruplarına göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Bulunduğunuz ülkede yer alan ve bu yazıya eklememizi istediğiniz gruplar varsa lütfen iletin.


Birleşik Krallık / The London Turkish Meetup Group  – İngiltere- Londra

İngiltere merkezli ve yurtdışındaki en büyük Türk buluşma gruplarından biri olan bu grup sayesinde hem sosyalleşip hem network edinebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak ve gruba dahil olmak için https://www.facebook.com/groups/thelondonturkishmeetup adresini ziyaret edebilirsiniz.


Sıla Yolu Gurbet

Yurt dışına çıkarken veya Türkiye’ye yapılan yolculuklarda oldukça etkili bir platform Sıla Yolu. Pek çok kullanıcının deneyimlerini paylaştığı ve bilhassa yaz döneminde oldukça yüksek etkileşim alan bu grupta güzergahlara, gümrüklere, yol yardımı vb. konularda faydalanabileceğiniz bir grup. Detaylar ve üyelik için https://www.facebook.com/groups/SlLAYOLUGURBET/  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Göçmen Kadınlar Yurt dışına taşınmaya hazırlanan ve yurt dışında yaşayan kadınların deneyimlerini paylaştığı, iş bulmak, uyum sağlamak, dil öğrenmek ve sosyalleşmek gibi konularda paylaşımlarda bulunduğu dayanışma ortamının bir parçası olmak istiyorsanız  https://www.instagram.com/gocmen.kadinlar/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Amerika’da Yaşayan Türkler – ABD Amerika’da yaşayan Türkleri buluşturan bu grup, ilgi ve hobiler, en son haberler, kültürel etkinlikler gibi ilginizi çeken konuların konuşulduğu Amerika’daki Türk vatandaşların online buluşma adresidir. Detaylı bilgi ve üyelik için https://www.facebook.com/groups/turkishbiz/?ref=gysj adresini ziyaret edebilirsiniz.

New Jersey Turks – ABD Bölgede bulunan Türklerin sosyalleşip deneyimlerinizi paylaşabilecekleri bir grup. Detaylar ve üyelik için https://www.facebook.com/groups/njturks adresini ziyaret edebilirsiniz.

Turks in Florida – ABD Yine ABD’de bulunan vatandaşlarımızın sosyalleşerek yeni insanlarla tanışma fırsatı yakalarken sıkı bir dayanışma ortamı için sorularınıza ve sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. 

Detaylar ve üyelik için https://www.facebook.com/groups/482510121842819 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Amerika’nın Aslı Amerika hakkında bilgi mi edinmek istiyorsunuz? Amerika’nın Aslı kanalına abone olarak yaşam, vatandaşlık süreci, ev sahibi olmak gibi daha birçok konuda bilgi edinmek için kanalı takip edebilirsiniz.

https://www.usailan.com/ –  ABD – New York Usailan.com 2011 yılında New York’ta kurulan, Amerika’nın en çok ziyaretçisi olan Türkçe web sitesidir. Amerika’da yaşayan Türk toplumunun en etkili seri ilan ve bilgi platformu olarak her gruptan, çok sayıda kullanıcı profiline hitap eden bir yapıya sahiptir. Detaylara www.usailan.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Les Turcs de Nancy – Metz ve Metz’li Türkler – Fransa Fransa’nın Nancy – Metz bölgesindeki Türklerin bilgi alışveriş yaptığı bu grubu https://www.facebook.com/groups/44408956579 adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Česko Turecko / Çek Türk – Çekya Çek Türk grubu aracılığıyla her iki ülkede de eğitim danışmanlığı – turizm – iş / ticaret  – etkinlik organizasyonu – sağlık sigortası –  Çekçe çeviri alanlarında profesyonel danışmanlık ve kapsamlı hizmetler hakkında bilgi alarak, hem sosyalleşip hem network edinebilirsiniz. Grup hakkında detaylı bilgi almak ve üye olmak için https://www.facebook.com/ceskoturecko/posts/1500066450061630/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Londra İlan – İngiltere – Londra Londra ilan grubuna katılarak iş, çalışan, kalacak yer vb. birçok ilana hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün..Detaylar ve üyelik için https://www.facebook.com/londrailanlari/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Amerika’da Yaşıyorum https://www.instagram.com/amerikadayasiyorum/ adresini ziyaret ederek ABD’deki  indirim, kupon vb. bir çok fırsatı yakalayabilirsiniz. https://www.youtube.com/channel/UCafOegQfJDVOikkOsvq8T4Q/featured youtube kanalını ziyaret ederek abone olabilirsiniz.

Bilgi Dubai Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan Türklerin birbirlerini tanımasını, yardımlaşmasını ve dayanışmayı sağlamak, ayrıca Türkleri ilgilendiren aktiviteleri ve duyuruları siz de yakından takip etmek istiyorsanız http://www.bilgidubai.info/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ne Haber UK İngiltere’de yaşayan Türklerin çeşitli etkinlik, duyuru ve haberlere ulaşabilmesi için oluşturulan bir platform olan Ne Haber UK hakkında daha fazla bilgi almak ve gruba üye olmak için https://www.facebook.com/nehaberuk  adresini ziyaret edebilirsiniz.

TV Londra TV Londra, İngiltere merkezli olup Avrupa’ da yayın yapan yepyeni  bir online medya platformudur. Haber, Eğlence, Sohbet, Müzik  ve Gezi  içerikleriyle ilgi çekici programlar üretmektedir.  Siz de bu içerikleri https://www.youtube.com/c/TVLONDRA/featured adresinden takip edebilirsiniz. https://www.facebook.com/tvlondra/ Facebook hesabı https://www.instagram.com/tvlondra/?hl=en Instagram hesabı

Listede eklenmesini istediğiniz hesaplar mı var? Lütfen bizlere iletin, derhal güncelleyelim ve sizlerle paylaşalım. 

3 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page