top of page

Faydalı olabilecek Girişimler / Platformlar / Websiteleri

Bu bölümde sizlere LoOkum’un aktif takip ettiği ve kullanıcılarımızdan gelen etkin bazı girişimleri ve grupları paylaşacağız. Farklı ülkelerden ve kategorilerden seçtiğimiz facebok gruplarına göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Bulunduğunuz ülkede yer alan ve bu yazıya eklememizi istediğiniz gruplar varsa lütfen iletin.

ÇOCUKLARIMIZIN DİL ve BECERİ GELİŞİMİNE DAİR PLATFORMLAR

www.fiyudergi.com  – İngiltere & Lüksemburg

Türkçenin en eğlenceli hali Fiyu ile hala tanışmadınız mı? Özgün metin ve illüstrasyonlar eşliğinde, pedagog görüşüyle hazırlanan Fiyu Dergi, eğlenceli anlatımları ile çocuklara Türkçeyi sevdirerek  yaşadıkları çevre ve dünyanın geri kalanı hakkında deneyim ve bilgi kazandırmaktadır. Eğlenirken öğrenmenin en etkili yolu Fiyu hakkındaki detaylara www.fiyudergi.com adresinden ulaşabilirsiniz. 

https://qbicart.com/ – İngiltere Çevrimiçi ve yüz yüze faaliyetler sunan sanat kurumu QBICART, 2017 yılından bu yana denk İngiltere’de Bakanlık onaylı olarak yaklaşık 12 ülkede aynı anda sunduğumuz sanat atölyeleri gerçekleştirmektedir. Temel amacı toplumda her yaştan insanın sanat yoluyla kendini ifade edebileceği, farklı bakış açısı yaratabilen ve hayal gücünü geliştirebileceği bir ortam yaratmaktır. Detaylara https://qbicart.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Orhan Veli Online Türkçe Okulu – İngiltere Orhan Veli Online Türkçe Okulu olarak Türkçe eğitimi ile online eğitimin tüm olanaklarını birleştiren bir vizyonla çocukların yaparak ve yaşayarak öğrenmesi için eğlenceli dersler tasarlayan bir eğitim kurumu. “Okulumuzun online ders kültürünün temeli ise Covid 19’un çok öncesine dayanmaktadır. Online ders alanında uzun yıllara dayanan deneyimimiz ile öğrencileri sınıftaki bir derste olduğu gibi aktif hale getirecek uygulamalar kullanıyoruz” diyor Rafet Bey.  Anısı olan dersler yaratarak  Türkçe’nin göçmen ailelerin gündelik hayatına yerleştiği bir sürecin ilk adımlarını atmayı hedefleyen bu oluşumu yakından incelemek için…

Öykü’nün Kitap’lığı – Almanya – Hamburg

Almanya’nın Hamburg şehrinde faaliyet gösteren Öykü’nün kitaplığı nitelikli çocuk kitapları satışı sunuyor. Yakından tanıdığımız Derya Hanım’ın özverisine ve titizliğine biz şahidiz. Projenin hikayesini şu şekilde anlatıyor: “Yurtdışında yaşayan ebeveynlerin en büyük isteklerinden biri de; çocuklarının, Türkçe’yi de en az yaşadıkları ülkenin dili kadar iyi kullanabilmeleri. Dil eğitiminde ve dili etkili kullanma konusunda en etkili araçlar ise kuşkusuz; KİTAPLAR ve OKUMAK. Ama HER kitabı okumak mı? Nitelikli Çocuk Kitabı nedir? İşte bu sorulardan yola çıkarak ÖYKÜ’NÜN KİTAPLIĞI’nı kurduk ve tüm çocukları NİTELİKLİ TÜRKÇE KİTAPLARI ile buluşturuyoruz.” https://www.oykukitap.de/

BAZI DİĞER GİRİŞİMLER / PLATFORMLAR

Birleşik Krallık’ta Türk ürünleri temin edeceğiniz online adresler – Birleşik Krallık Son dönemde yurtdışındaki yoğun yatırımlarıyla sıklıkla duyduğumuz hızlı market servisi Getir‘in yanısıra Birleşik Krallık sınırları içerisinde hizmet veren pek çok farklı adres daha var. Bonvila, Bimarket, Robinfood bunlardan sadece bazıları. Bu listeye eklememizi istediğiniz farklı girişimler / adresler varsa lütfen yorumlarda belirtin.

https://sedaporrini.fr/   I Seda Porrini  – Fransa – Paris Birbirinden güzel ve özenle hazırlanmış tasarım ürünler için Fransa’daki bu özel girişimi takip etmenizi öneririz. Detaylar için sosyal medya hesaplarını ve websitesini ziyaret edebilirsiniz.

https://www.usailan.com/ –  ABD – New York  Usailan.com 2011 yılında New York’ta kurulan, Amerika’nın en çok ziyaretçisi olan Türkçe web sitesidir. Amerika’da yaşayan Türk toplumunun en etkili seri ilan ve bilgi platformu olarak her gruptan, çok sayıda kullanıcı profiline hitap eden bir yapıya sahiptir. Detaylara www.usailan.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

User Rating: Be the first one !

5 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page