top of page

Faydalı Bilgiler / Adresler

Updated: May 11, 2023

İster genç mezun olun, ister bir girişimci, isterseniz kariyerinizin ileri basamaklarında bir yönetici… Bilhassa yurtdışında iseniz kariyer yolculuğunda mutlaka çoğu zaman rehberliğe ihtiyaç duyarsınız. Aradığınız bilgileri farklı farklı adreslerde ve genel kapsamda edinirseniz süreç uzuyor, içinizi sıkıntı kaplıyor. Ancak bu cevaplar aynı süreçlerden geçmiş ve dahası aynı dili konuştuğunuz insanlardan gelecek olursa, işte o zaman içinizi garip bir huzur, dinginlik hali kaplıyor.

Bu sebeple bu bölümde yurtdışında yeni mezunların, girişimcilerin, iş insanlarının faydalanabileceği belli adresleri, sosyal medya hesaplarını, kamuya ait websitelerini vb. sizlere tek çatı altında sunmak istiyoruz. Fakat hak vereceksiniz ki her ülkedeki prosedürler ve pazarın dinamikleri farklı ve bizim bunları konsolide ederek tek çatı altında sunmamız mümkün değil. O sebeple siz takipçilerimizin ve okuyucularımızın yönlendirmesine ihtiyaç duyuyoruz. Nasıl mı?


Bulunduğunuz ülkede yeni mezunların, girişimcilerin, yöneticilerin faydalandığı kariyer siteleri, iş dünyasına yönelik faydalı makaleleri içeren websiteleri, resmi kurum ve kuruluşların iletişim bilgilerini paylaşabilirseniz, belirli filtrelerden geçip, kategorize ederek diğer okuyucularımızla paylaşabiliriz. Örneğin, Almanya’da şirket tipleri nelerdir, kurarken nelere dikkat etmeli?; İsveç’te vergi oranları nedir, beyanname doldururken nelere dikkat edilmeli?, Belçika’da en yaygın iş arama platformları hangileri?


Peki sizin yaşadığınız ülkede bu sorulara benzer konularda önerebileceğiniz adresler var mı? Öyleyse önerilerinizi info@lookum.co adresine iletmenizi ve yorumlarda belirtmenizi bekliyoruz.

6 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page